NOVÝ BLOG - ZDE!!! VŠECHNY POVÍDKY, BLBOSTI, FOTKY JSOU NA NOVÉM BLOGU - ZDE!!!

3.kapitola

14. ledna 2011 v 15:17 | Prongs |  Z deníku Lily Evansové

Ahooj! Tak teď něco nečekaného, tuhle kapitolu jsem napsala sama já..!!!Není sice tak dobrá jako ty Padfootiny ale ujde ne?


3.kapitola

V životě Lily Evansové uběhlo několik týdnů od zařazování a 1. dne ve škole čar a kouzel v Bradavicích. Dívka se mezitím stala jednou z nejlepších studentek 1.ročníků a našla si dobré kamarády. Zkrátka, všechno bylo jinak. Jen jedna věc se v Lilyině životě nezměnila- James Potter. Ten Potter který jí od prvního okamžiku co se potkali dělal jenom naschvály. Potter který se i přes svou "vysokou inteligenci" stal [ i se svým kamarádek Siriusem Blackem ] jedním z nejlepších a nejoblíbenějších škole. Lily však tenhle brýlatý kluk lezl hodně na nervy- a není čemu se divit když za ní v jednom kuse dolézal a zvykl si křičet na ni přes celou Velkou Síň. Všechno tohle však Evansová zvládala a čas rychle plynul.
Milý deníčku, 15.12.1971
Už dlouho jsem nic nezapisovala a tak to chci napravit.- Tady v Bradavicích se mi hrozně moc líbí, vše je naprosto skvělé- jako v pohádce. To mi ovšem připomíná tu skutečnost že je to [bohužel] moc krásné než aby to byla pravda. Našla jsem si tady sice skvělé kamarádky… myslím ale že už jsem ti o Kandel , Hazel , Alici a Susan říkala. Taky si myslím že jsem se zmiňovala o jistém Jamesi Potterovi, je se mnou v ročníku a taky jsme ve stejné koleji! Aspoň že za chvilku už ho neuvidím…na vánoční prázdniny jedu domů. Moc se těším na mamku, taťku i na Petty [ doufám že už se na mě nezlobí L]. Nejvíc jsem stejně šťastná z toho že od Pottera bude aspoň na chvíli pokoj…
No…ráda bych se tady rozepisovala ale musím jít na hodinu lektvarů.

DALŠÍ DEN VE VELKÉ SÍNI
" Hej Evansová" zakřičel student 1. ročníku na dívku s temně ryšavými vlasy. " Dneska ti to vážně sluší!A když vypadáš tak krásně, nechceš si třeba někam vyjít…na procházku nebo tak" dodal ještě a zářivě se na ni usmál.
" Hej Pottere, díky za kompliment ale….nemám zájem a ani náladu s tebou někam chodit." Usmála se sladce Lily a šla se posadit na své obvyklé místo u nebelvírského stolu, kde se pustila do jídla.
… " Opravdu se to stalo! Viděla jsem to na vlastní oči! Celkem zajímavá zpráva ne?" Vykládala právě Hazel nějaký nový drb své nejlepší kamarádce. Blondýnka se zamyslela ,,Ale Haz uvažuj trošku, tohle je naprosto nudná ,,zpráva" do prvního vydání našeho skvělého časopisu!" Lil se ke kamarádkám otočila a opatrně se zeptala: " Ehm…nerada poslouchám cizí rozhovory ale…časopisu, vy vydáváte nějaký časopis?" Obě se na ni s jiskřičkami v očích povídali a kývli hlavou na znamení souhlasu. " Bude se jmenovat KOUZLO POMLUVY" , začala vysvětlovat Haz. " A budeme do něj dávat nejnovější zprávičky ze školy a tak" dokončila větu Kendel. Rudovláska už se radši na nic neptala ,přikývla jako že chápe a pustila se do zbytku své snídaně.
Vyučování proběhlo jako každý jiný den-ikdyž byl poslední před Vánočními prázdninami. Lily už si přála být doma a v klidu oslavit Vánoce jenže….
,,Lilyyy!"
Kendel by klidně mohla dělat sirénu…pomyslela si Evansová a otočila se ke kámoše s ,,milým" výrazem. ,,Jakou důležitou zprávu mi neseš že mě nenecháš se v klidu navečeřet a probudíš přitom pozornost celé Velké Síně?" Blondýnka nahodila na vteřinku provinilý výraz-opravdu jen na vteřinku- a odpověděla. ,, Přišla ti sova, zpráva z domova, píše se tam…teda no…ehm…já ji nečetla, to Hazel ji rozdělala.."
,,Skvělí…Takže mi rovnou můžeš říct o čem se tam píše..a já můžu v pojíst.." Kendel se okamžitě chytla záminky mluvit.,, No, takže jak jsem řekla…"
,,Kendel, buď té lásky a zkrať to, jo?"
,,Ano!" prohlásila Kendel a přitiskla špičky prstů ke spánku. ,,Jak jsem řekla. Je to od vašich,píšou ti že pojedou na hory a protože nelyžuješ, tak můžeš zůstat tady, nebo bys jela s nimi a byla na chatě s ostatními 'nelyžujícími' to jsou nějaká tetička Lisa a strejda Bob." Lily udiveně zamrkala nad kamarádčiným monologem který se jí nějakým ,,kouzelným" způsobem podařil na jeden nádech.
,,Mimochodem" pokračovala Kendel jelikož jí nikdo neřekl aby byla potichu. ,,Jestli chceš, můžeš jet na Vánoce ke mně s Hazel..Musí bejt fakt nuda být takto o svátcích sama…"
,,Ehm…To je..milé Kendel. Ale k vám opravdu nejedu. Nerada bych vás s Hazel nějak otravovala. Navíc sama ještě nevím jestli někam jedu..nebo ne." Věnovala blondýnce úsměv a ta odkráčela- cestou ovšem ještě zamávala nějakému Havraspárskému chlapci.
,,Takže, seženme všechno Pro a Proti. 1.Ráda bych strávila Vánoce s rodinou a když zůstanu tady tak to nějak nepůjde ☻. 2.Nezůstanou tu žádné moje spolubydlící /a to je dobře nebo špatně/ kromě Susan.
1.Nechci poslouchat tetino ,,Lilinko, drahoušku" atd.
2.Bude tu větší klid…žádný hluk.
3. Dodělám si všechny domácí úkoly,eseje aj. což s tetou a strejdou dělat nepůjde jelikož jsou hrozně ,,akční".
Mám jasno .
Po jídle Lily zamířila rovnou do sovince.Tam vytáhlá z kapsy svého černého hábitu pergamen, na kterém měla napsanou odpověď pro rodiče. Vyhlédla si školní sovičku jménem Leo (to si přečetla na lístečku) a té dopis připevnila na nožku. Evansová ji trošku postrčila a sovička odletěla pryč. Rudovláska se za sovičkou ještě chvíli dívala, než zmizela do krásně zasněžené zimní krajiny.
Lily se pomalu vracela směrem do spol. místnosti.Když řekla heslo portrém Buclaté dámy se otevřel a ona vešla dovnitř. Vběhla do ložnice, kde si vzala pergamen a brk.
Rychle vyšla z místnosti směrem ke knihodvně a potom už normálně utíkala.
,,Au!" vyjekla zrzka. Když si uvědomila že do někoho ve své rychlosti vrazila hned se začala omlouvat a zvedat učebnice. ,,Promiň…"
,,V pohodě Evansová." Usmál se James Potter. ,,Ty tu se mnou o prázdninách taky zůstáváš?"


Kdyžtak mi tu něco napište...ať vím jak moc je to hrozné =P..
S pozdravem... Prongs
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 W W | Web | 15. ledna 2011 v 14:34 | Reagovat

to je roztomilééééé :-)  :-)  :-) rychle pokračování!! :D

2 Vea Bazisey Vea Bazisey | Web | 15. ledna 2011 v 18:22 | Reagovat

Už jsem ti psala, že píšeš úžasně? Jestli ne tak ti to píšu teď, protože tvoje povídky mě vždy dostanou. I když si je nechci přečíst,protože nemám čas,  musím. Jinak rychlo chci pokračování..:-) :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama