NOVÝ BLOG - ZDE!!! VŠECHNY POVÍDKY, BLBOSTI, FOTKY JSOU NA NOVÉM BLOGU - ZDE!!!

Jednorázovka- Navždy Sbohem

10. prosince 2010 v 19:35 | Eliška |  Jednorázovky
Tuto jednorázovku napsala naše kamarádka Eliška a prostřednictvím našeho blogu ji chtěla zveřejnit a nějakým způsobem zhodnotit. Tak prosíme aby jste napsali co se vám líbí nebo naopak nelíbí a co by se mělo změnit nebo dodělat. My potom podle vašich představ povídku přepíšeme...

Navždy sbohem

Elizabeth seděla v prázdné, havraspárské společenské místnosti a přemýšlela. Dívala se z okna,ale neviděla krásné bílé vločky,které za oknem poletovaly.Před vnitřním zrakem ještě stále viděla tu rozesmátou tvář a ty velké hnědé oči jejího idola- Davida ,který chodil na studium mudlů spolu s Elizabeth a její kamarádkou Madison. Elizabeth přemýšlela o tom jak jí při příchodu do třídy pozdravil a usmál se na ni. Také ale přemýšlela, o kom se mohl David a jeho kamarádi tak zaujatě bavit. Byl to někdo, kdo měl kolem krku šátek. To Elizabeth omylem zaslechla. Věděla také, že to byla holka. Ale která?A proč se o ní bavili? To Elizabeth nevěděla!
Z jejího přemýšlení ji vytrhli Madison a Levandule, které právě přišli z hodiny jasnovidectví. Jasnovidectví, na které Elizabeth odmítala chodit,protože o tomhle předmětu mluvil David jako o zbytečném a padlém na hlavu. Obě se něčemu svorně smály a když se jich Elizabeth ptala čemu se smějou,řekly jí, že profesorka Trelawneyová jim předpověděla,že se jedna jejich kamarádka otráví, údajně proto, že se zamiluje do nesprávného kluka. Elizabeth si pomyslela,že jsou divné smát se předpovědi, která se plní před očima, v tom si uvědomila,že o její nešťastné lásce k Davidovi neví. Jindy by se té předpovědi zasmála se svými kamarádkami,teď ale nebyla schopná se zasmát.Toho na neštěstí všimly i Levandule s Madison a začaly se ptát jestli se Elizabeth něco stalo. Ta se však vymluvila na bolest břicha a nezbylo jí nic jiného než se zvednout, vyjít z kruhové společenské místnosti, sejít po točitých schodech a jít dlouhou cestou na ošetřovnu. Byla asi v půlce cesty,nedaleko od Buclaté Dámy za níž se schovávala nebelvírská společenská místnost, a tam kde určitě seděl David,obklopený svými kamarády a obdivovateli. Kousek od Buclaté dámy byla na první pohled obyčejná stěna,za níž se schovával tajný průchod skoro až k ošetřovně. Elizabeth o něm věděla už od druhého ročníku. Věděla,že o něm moc lidí neví a tak, jako obvykle přitiskla ruku na ,,stěnu" , která jakoby na tohle čekala a zmizela. Tam kde byly před chvílí cihly byl teď průchod,který se ze všeho nejvíce podobal tunelu. Elizabeth do něj vešla a pokračovala cestou na ošetřovnu. Už byla skoro u konce tunelu.To poznala tak, že uviděla závěs prožraný moly, za kterým byla ještě jedna stěna, která po doteku zmizela, jako stěna blízko Buclaté dámy.Už chtěla závěs odhrnout, v tom si však uvědomila,že za ním někdo je.Nakoukla menší dírkou,kterou prožrali moly a naskytl se jí zdrcující pohled. Byl tam hoch, kterého už dlouho milovala: David. Nebyl tam ale sám,byl tam s nejpyšnější holkou z Mrzimoru, s NIKOL! Nejhorší na tom všem,ale bylo,že se spolu muckali! Nebohá Elizabeth se otočila a prchala pryč, zpátky do Havraspárské místnosti.Slzy jí proudem tekly po tvářích, ale nikomu neřekla co viděla.
Uběhlo už týdnů,ale Elizabeth se z toho, co oné noci viděla nemohla dostat. Utápěla se v slzách,smutku a depresích.Nikdo ji za celých pět týdnů neviděl se usmát, ani náznakem. Se všemi přestala mluvit, a veškerý volný čas trávila nad učebnicemi.Ani ty ji však nedokázali vytrhnout z věčných úvah.Neustále se jí v mysli vynořoval David, muckajíci se s Nikol.Známky se jí velmi rychle zhoršovaly. Až jednou Elizabeth nepřišla do lektvarů. Místo ní přišel profesor kratiknot a zavolal si k sobě do kabinetu Madison a Levanduli. Ptaly se ho co se stalo, a ten jim se slovy ,,Nevíte,co to znamená?" předal papírek, na kterém Elizabethinou rukou stálo:
Milá Levandule, milá Madison.
Profesorka Trelawneyová měla se svou předpovědí pravdu. Předpověď, které jste se před skoro šesti týdny smály se naplnila do posledního puntíku. Měla jsem vás moc ráda. NAVŽDY SBOHEM . Elizabeth

S hlubokou úctou a očekáváním
Padfoot & Prongs
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Angee Angee | Web | 28. prosince 2010 v 17:04 | Reagovat

An, Angee je zase v akci :D no takže idu tohle pořádně(jako každou jinou jednorázovku nebo kapitlu okomentovat)
Obsah je velice dobré, ale zmiňovat osobní příběh v nějaké jednorázovce je velice.. eh, no, divné...
Myslím, že pokuď je to osbní příběh měl by zůstat v tajnosti a nezveřejňovat se na internetu... :-?  :-?
Obsahová stránka je dobrá, ael chtělo by to zlepšit.
Pravopisně je to (myslím) bez  chyb, ale za každou čárkou, tečkou se dělá mereza.
Taky tam někde chybí i čárky, a v jinačích případech se ta čárka nedělá :-?  :-?

Myslím, že hlavní postava ( v mém případě David) by měla vědět o tom, že se o ní píše. V pozdějších časechy by to mohl zjistit a následky by byly hrozné.
Pokuď, ale by měla prává osaba být utajena, je lepší jí dát jiné jméno, nebo jen napodobeninu, nebo zdrobnělininu jména.

Dál se ještě vracím k odstavcům. Celkový text se čte velice nudně a unavně. V příběhu by měly být odstavce a nedokončené věty pro lepší efekt vypřávění.

Příběh vyprávy vypravěč a o postavách se moc v příběhu neříká, proto by bylo lepší víc ujasnit osobu, která je v hlavní roly.

To je asi všechno, co jsem chtěla.
Doufám, že už příští kapitola/jednorázovka budou v lepším stavu, ať už po obsahová ale i po gramatické stránce, lepší. :-)

2 Angee Angee | 28. prosince 2010 v 17:07 | Reagovat

[1]: co je napsané, je pro autorku jednorázovky.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama