NOVÝ BLOG - ZDE!!! VŠECHNY POVÍDKY, BLBOSTI, FOTKY JSOU NA NOVÉM BLOGU - ZDE!!!

1.kapitola

3. srpna 2010 v 23:24 | Padfoot & Prongs |  Z deníku Lily Evansové

Z deníku Lili Evansové

V jedné čtvrti bydlela rodina. A v ní žili dvě sestry - První se jmenovala Petunie nebyla moc hezká ani moc chytrá ale lidi ji měli rádi, protože byla tzv. normální. Její sestra se jmenovala Lili byla chytrá i hezká, měla všechny předpoklady k tomu být úspěšná. A ta druhá dívka s ryšavými vlasy se začala kamarádit s jedním chlapcem od sousedů. Lidé jeho a celou jejich rodinu považovali za podivíny. Ale Lili je měla ráda , byly jiní stejně jako ona. Jednou ji Severus ( ten chlapec) vyprávěl o zvláštních věcech- jako z pohádky a říkal že jeho maminka je umí a on že je bude taky umět a Lili že je bude taky umět. Dívenka tomu prvně nevěřila ale pak to přišlo Přišel ten dopis o kterém Severus pořád mluvil : Jednoho nedělního rána ,,přiletěl" této slečně s ryšavě zrzavými vlasy dopis , a na něm adresa napsaná zeleným inkoustem:
Slečna
Lili Evansová
(ložnice v 1. Patře)
Zobí ulice 4
Kvikálkov
Surrey
Milý deníčku. 31.7.1971
Dnes mi přišel dopis. Velice zvláštní dopis. Ve kterém stálo to o čem mi říkal Severus. Dnes jsem přišla na to proč jsem tak zvláštní- já totiž jsem (Jak mi říkal Sev) čarodějka.Ale ne nějaká ježibaba z pohádky o perníkové chaloupce. Prostě se budu učit čáry a kouzla.Je to zvláštní. Já se tam docela těším, když nevím co mě čeká. Tuny říkala že si ze mě jen někdo vystřelil . Ale já věřím a doufám že to není podfuk že se opravdu podívám do té ,,kouzelné" školy- Do Bradavic. Naši jsou z toho nadšení, jenom jedna věc jim vrtá v hlavě stejně jako mě - Kde je proboha nástupiště devět a tři čtvrtě, kde mám sehnat hůlku, knihy kouzel nebo rukavice z dračí kůže ( existujou vůbec nějací draci) ?! Ale naštěstí na rubu obálky byla zpáteční adresa.Mamka říkala že tam napíše aby pro mě sehnala víc informací. Už se těším ( samozřejmě na ty nákupy) . No už musím jít na oběd mamka mě volá, napíšu při nejbližší příležitosti.
Lili seběhla po schodech do kuchyně. Její sestra jí zpražila ne moc hezkým pohledem. Rudovláska se na ni smutně usmála a usedla ke stolu.

O MĚSÍC POZDĚJI:
Milý deníčku. 1.9.1971
Dneska poprvé uvidím Bradavice - Školu Čar a kouzel. Ó bože já se tak těším!!!Doufám že na mě Tuny není moc naštvaná. Od té doby co mi přišel ten dopis z Bradavic, mě moc nemusí ale snad se to časem zpraví . No nic méně v jedenáct mi jede vlak. Už se tak moc těším na Severuse (mimochodem jeho příjmení je Snape) doufám, že spolu pojedeme v jednom kupé. Vždyť znám jen jeho - jako z kouzelnického světa. Chtěla bych si tam najít nějaké kamarádky, se kterými si budu rozumět. Všechny mé kamarádky jsou, jak se to řekne no jsou normální, na rozdíl ode mě. Ale Sev říká, že v kouzelném světě je všechno jednodušší. Prý se tam lidi přenáší krbem- říkají tomu letaxová síť, nebo tak nějak . Také létají na koštěti a hrají Famfrpál , je to jako lidský fotbal jenže se hraje ve vzduchu. To ale asi nebude sport pro mě - protože mám závratě, budu jen fandit nebo se budu třeba učit- to abych nebyla za hloupého mudlu. Mudla je člověk který neumí kouzlit- třeba naši nebo Tuny. No můj milý deníčku už musím jít, pak až budu mít čas tak ti povím, jak to v Bradavicích vypadá. A jestli se mi tam líbí. Teď už musím jít mamka mě volá. A ještě jsem ti zapomněla říct že naše skoro celý rok neuvidím ,až o zimních prázdninách (asi) a když ne, tak se uvidíme v létě . Je víc jak jasné že jim budu psát , jak se mám, a doufám že mi budou psát i oni ( možná mi napíše i Petunie). Ale teď už opravdu musím jít. Zase napíšu a drž mi palce.

11:00
Lili prošla přepážkou ( kamennou zdí) společně se svou rodinnou, Sevem a jeho matkou . A ocitla se na nástupišti kde už stála červeno-černá lokomotiva, na které bylo napsáno: BRADAVICKÝ EXPRES. Naposled se rozloučila s rodiči a sestrou která její pozdravy ovšem ignorovala, A nastoupila se Severusem , který byl nadšením bez sebe: " Páni Lili na tohle jsem čekal snad už od první třídy.. .Támhle je volné kupé " . Jenže až zas tak volné nebylo , seděli v něm dva chlapci kterým bylo stejně jako Lili a Severusovi. Lili se nesměle zeptala brýlatého chlapce který seděl a bavil s tmavovlasým klukem: " Můžeme si přisednout?" Hnědovlasý hoch se na ni se zájmem podíval .. " Jistě...jmenuji James , James Potter a tohle" ukázal na chlapce vedle sebe " je Sirius Black..a ty jsi? %2
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jess.* Jess.* | Web | 14. září 2010 v 15:55 | Reagovat

Pěkný, jen to písmo :/ Nečte se to moc dobře,ta zelená moc svítí

2 JUli JUli | 16. září 2010 v 17:56 | Reagovat

ahoky prosím oprav si článek. Každá příma řek na nový řádek. NEpiš tohle "....." Ale Tohle: „...". Za každou tečkou se píše mezera. Pak tu máš tohle ...k samotnému zařazování. " domluvila a ukázala.... Takhle se to nepíše. Píše se to takhle ...k samotnému zařazování," domluvila a ukázala... Za každou přímou řačí s epíše: , ! ? nebo takhle :„Ahoj."
Opravsi si to prosím.
Díky

3 Beltrix Beltrix | Web | 24. listopadu 2010 v 19:15 | Reagovat

Zatím je to pěkný, ale chtělo by si to dávat pozor na pravopisné chyby ;)

4 Beltrix Beltrix | Web | 24. listopadu 2010 v 19:15 | Reagovat

p.S. Spřátelím se moc ráda ;)

5 Luna Lovegood Luna Lovegood | E-mail | 14. prosince 2010 v 11:00 | Reagovat

Je to super!!!!!!!!!!!!DOBŘE SE MI TO ČETLO! Jste skvělí/skvělé! :-P  :-)  :-D

6 Květoslav Květoslav | E-mail | Web | 16. listopadu 2011 v 7:25 | Reagovat

Moc dobrý. Těším se na další

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama